Atpakaļ uz pirmo lapu

laacz » 2004 » 2. februāris

Latv. val.

15:21 @ 2004-02-02 = 17 blabla  

Es kļūstu konservatīvs? Mani drausmīgi kretinē viena valodas konstrukcija, kura mūsu vidū ir sākusi izplatīties.

Piemērs. Neesmu vēl noskatījies vietā cilvēki saka Vēl neredzēju vai Vēl neskatījos. Man šāda saīsne griež ausīs, nezinkāpēc…

1 Benvenuto @ 15:48 (2004. gada 02. februāris)

tu esi kljuvis vecs. peec nedeeljas vai divaam 8. klases skoleeni tev saaks dot vietu trolejbusaa.

2 hkt @ 15:50 (2004. gada 02. februāris)

man likās, ka tā mēdz teikt tie, kam dzimtā ir krievu valoda.

3 lasiitaajs @ 16:03 (2004. gada 02. februāris)

Mani vairāk tracina tas, ka cilvēki necenšas rakstīt pareizi. Internetā rakstīt ar burtu kļūdām tagad ir normāli. Kad sajauc kaut kādus burtus vietām, tad gribas ar galošu mest, piemēram, pirmias, irntenets. Acis sāp šos lasot. Un sirds arī ;]

A par to man vairāk patiktos, ja rakstītu Vēl nēsmu noskatījies.

Un detransliterators nelabo lauciņu Kā tu saucies :(

4 emils @ 16:23 (2004. gada 02. februāris)

tā nav saīsne, tā saka cilvēki ar krievu valodas backgroundu (latviski vārds — fons nenozīmē to, ko es šinī brīdī domāju).
tas bieži vien ir vienīgais, kas nodod viņu piederību dižajai krievu tautai, jo citādi runā latviski un pat bez sevišķa akcenta.

5 laacz @ 16:25 (2004. gada 02. februāris)

Tur jau tā lieta, ka šādi saka ne tikai nelatvieši…

6 japins @ 16:31 (2004. gada 02. februāris)

A man, piemēram, krīt uz nerviem smēķētāji …

7 hmm @ 16:34 (2004. gada 02. februāris)

a man, piemēram, gan pirmie, gan otrie, gan arī tie, kuri "ka" vietā lieto "kad" .. un vēl daudzi, daudzi :)

8 zzz @ 17:15 (2004. gada 02. februāris)

man kaut kā pēdējā laikā krīt acīs "Sveiki/–a tauta…" vispār jau ir fun lasīt visus rulez utt. -tā vien šķiet ka rakstītājs ir kāds puņķains tīnis, kurš grib justies baigi kruts

9 Vaards @ 18:22 (2004. gada 02. februāris)

A man vispār viss krīt uz nerviem. Un pēdējā laikā pat pats sev — nevaru paciest vēlmi pielietot liekvārdību: "NU", "Teiksim", "Es gribētu teikt", "Pēc manām domām…" U.t.t.

10 Janka @ 19:18 (2004. gada 02. februāris)

a man atkal uz nerviem krīt, ka cilvēks uzbrauc citiem par nepareizu valodas lietošanu, turpretim pats demonstratīvi nepareizi lieto elementāras valiodas formas (ja zinātu likumiņu)
http://laacz.lv/blog/2003/10/13/1dienas_…

tas nozīmē, ka kretinēt var vienas nepareizās konstrukcijas, bet citas izraisa baudu, ja?

11 Jupis @ 20:15 (2004. gada 02. februāris)

Vēl briesmīgāk ir kad manis vietā saka manīm

12 Namtar @ 20:55 (2004. gada 02. februāris)

Tu nēsi beidzis filoloģijas fakultāti?

patīk man tavs robots — nēsi rullz:)

13 floyd @ 22:15 (2004. gada 02. februāris)

bet man savukart ljoti nepatiik kaa TU, laacz, lieto vardu `kretineet`, kas mana skatijuma vispar nav nekads vards ne muusu, ne kada cita valodaa. un tas nekas, ka es rakstu translitaa — tas ir labak, neka runaat stulbiem vardiem, aprakstot nepatiku par citiem stulbiem vardiem …

14 portiz @ 22:32 (2004. gada 02. februāris)

saīsne?jeb saīsinājums?
laacz — tu pats lieto bieži valodu iedomāti pareizi nepareizi.valoda ir tāda, kāda tā ir.mums katram.dzīva tāda, kamēr cits saprot,ko otrs gribējis teikt vai pateikt.

mani mulsina citu uztraukums par valodas tādu vai šādu pielietojumu. un strīdēšanās.

vai tas ir vispārpieņemti un atzīstami — izrādīt uztraukumu,nevienaldzību, bet iekšēji turpināt būt tādam pašam,tikai savā&vienīgajā veidā?

mani nesatrauc.mani mulsina šādi īsie uztraukumi.

15 igo @ 23:59 (2004. gada 02. februāris)

bet, fuck in eye, valodai ir jāatīstās. un nekādā gadījumā nevar noliegt, ka valodai jāatīstās.

16 wadims @ 00:01 (2004. gada 03. februāris)

*V A L O D A ???*

kuru gan interisee kaa mes runajam?
cik cilveku… tik stilu!

that`s all folx!

17 Smejmoon @ 14:48 (2004. gada 03. februāris)

Jupis:
'manis' vietā 'manīm'
'es' -> 'manējais', utml. ir lauku īpatnības. :) Kolorīts, adnaka!

Kā tu saucies:
Tava e-pasta adresīte:
(nevienam netiks rādīta, vai dota; pat pie komentāra ne)
Ko teiksi?
FYI
* Formatēšana: iekļaujot tekstu no abām pusēm iekā '//', tas iznāks kursīvā: //teksts// (teksts), bet treknu tekstu var dabūt ar '**' katrā pusē: **teksts** (teksts), savukārt pasvītrotu ar '__': __teksts__ (teksts).
* Enteri tiek automātiski pārtaisīti par enteriem. Jebkurš HTML (izņemot <BR.*>) tiek parādīts, kā ievadīts (ne HTML'iski)
* E-pastu var vadīt droši iekšā, ja ir bailes no spambotiem. Tas tiek aizsargāts no jamajiem.
* Jebkurš url'is (www.kaka.com, http://kaka.com/, …) tiek automātiski pārtaisīts par spiežamu prieku (www.kaka.com, http://kaka.com/, …)
* Ko nozīmē 'detransliterēšana'? Manuprāt sen jau ir laiks sākt rakstīt nevis translitā (aaboljiishi), bet gan normāliem letiņu burtiem (āboļīši). Tad nu tieši to arī dara attiecīgā poga - pārveido tekstu no translita uz parastu. Gadās kļūmītes, bet labāk šitā nekā nekā.
 

Valid CSS! Valid XHTML 1.0 Transitional! Valid RSS! Valid Atom!
Tātad tā. Kopīraita notice. Viss materiāls, kas atrodams šajā saitā nedrīkst tikt izplatīts, kopēts, jebkādi citādi reproducēts vai izmantots bez manas (laacz) rakstiskas atļaujas. šīs tiesības man laipni piedāvā Autortiesību Likums.
Jebkura informācija, kuru kāds labprātīgi publicē šajā saitā (piemēram, komentāri), pieder tās autoram. Taču, ievietojot infromāciju šajā saitā, tās autors sniedz saita īpašniekam tiesības to daļēji vai pilnā apjomā lietot, izplatīt, reproducēt, modificēt, adaptēt, publicēt, tulkot, publiski demonstrēt. Saita īpašnieks ir tiesīgs jebkuru komentāru jebkurā brīdī dzēst, vai modificēt.
© 1996 — 2026 laacz. Visas tiesības… nu jūs jau zināt, kur.
Spēcināts ar SPP (S Pivom Potjaņet) v2.0b (code name Marasmus)
Hostingu laipni piedāvā DEAC.

laacz blog activity

Top.LV

 

Lapa izlīdusi no servera dzīlēm 0.04050 sekundē(s)