Atpakaļ uz pirmo lapu

laacz » 2005 » 14. Marts

Semantika

14:16 @ 2005-03-14 = 7 blabla  

Semantiskais WEBs (ieskaitot proper XHTML) ir veids, kā rast kompromisu. Labi izveidots dokuments ir saprotams gan cilvēkam, kurš to lasa (neatkarīgi no formāta — kā XML kodu, XHTML kodu, outline, vai pārlūka attēlotu renderētu lapu), gan mašīnai, kurai tas ir jāapstrādā.

P.S. Cilvēkiem vienmēr ir bijušas grūtības strukturāli izteikties. Ir taisnība tiem, kas saka, ka tas ir jāmācās un jāpopularizē. Ir taisnība arī tiem, kas uzskata, ka šāda izteiksmes iespēju ierāmēšana samazina iespējas izpausties un būt kreatīvam.

HTML Validator

14:11 @ 2005-03-14 = 9 blabla  

Veidojot lapas labākais veids, kā izvairīties no kļūdām un nepilnībām, ir sekot, vai lapa validējas. Bieži vien riebj ikmīļubrīdi vērt vaļā W3C validatoru, vai kādu atsevišķu programmu.

Pirmā iespēja — lietot attiecīgo Firefox/Mozilla paplašinājumu. Obligatoriski :)

Otrā — izmantot šo maģisko (ne)validēšanās RSS barotni :)

The Bat!

10:37 @ 2005-03-14 = 7 blabla  

Vai kāds nevarētu padalīties ar info (ja ir:), kādā veidā es varētu no The Bat! lokālās meilu storāges visu pārvietot uz kādu IMAP kontu? Faktiski, man pietiktu ar The Bat! mailboxu formāta virspusēju aprakstu, lai nomigrētu (īzī pīzī skripts).

Problēma ir iekš tā, ka līdz šim es izmantoju Terminal Services, lai lasītu meilu uz darba kompja arī no mājām. Diemžēl, izskatās, ka tuvākajā laikā šāda iespēja varētu zust. Līdz ar to, ir vēlme kaut kādā veidā tomēr no mājām arī lasīt pastu. Un, kas pats galvenais, sinhroni. T.i. — lai nebūtu, atnākot uz darbu, vēlreiz jāmarķē visas izlasītās vēstules kā lasītas un vice versa :)

Obfuskācija

10:06 @ 2005-03-14 = 8 blabla  

Koda obfuskācijas iespēju ziņā perl's bija līderis. Līdz brīdim, kad nācās apgūt vairāk vai mazāk sarežģītas programmēšanas metodes iekš C++ (mazākā merā tas attiecas uz C). Mamma mia!

Meaningful XHTML

09:44 @ 2005-03-14 = 4 blabla  

The Elements of Meaningful XHTML. Prezentācija par to, kas un kā jādara, lai XHTML kods kaut ko arī nozīmētu. Prezentācija pati ir gļukaina, bet ar Ctrl+A visu var apskatīt.

Emacs

08:35 @ 2005-03-14 = 3 blabla  

Iespējams, ka emacs iegūst vim'u vienā vīlē, bet pēdējais man šķiet daudz pieņemamāks, saprotamāks un ērtāks. Bet, kā noprotu, tas viss ir pieraduma un reliģijas jautājums :P

 

Valid CSS! Valid XHTML 1.0 Transitional! Valid RSS! Valid Atom!
Tātad tā. Kopīraita notice. Viss materiāls, kas atrodams šajā saitā nedrīkst tikt izplatīts, kopēts, jebkādi citādi reproducēts vai izmantots bez manas (laacz) rakstiskas atļaujas. šīs tiesības man laipni piedāvā Autortiesību Likums.
Jebkura informācija, kuru kāds labprātīgi publicē šajā saitā (piemēram, komentāri), pieder tās autoram. Taču, ievietojot infromāciju šajā saitā, tās autors sniedz saita īpašniekam tiesības to daļēji vai pilnā apjomā lietot, izplatīt, reproducēt, modificēt, adaptēt, publicēt, tulkot, publiski demonstrēt. Saita īpašnieks ir tiesīgs jebkuru komentāru jebkurā brīdī dzēst, vai modificēt.
© 1996 — 2025 laacz. Visas tiesības… nu jūs jau zināt, kur.
Spēcināts ar SPP (S Pivom Potjaņet) v2.0b (code name Marasmus)
Hostingu laipni piedāvā DEAC.

laacz blog activity

Top.LV

 

Lapa izlīdusi no servera dzīlēm 0.02671 sekundē(s)