Daudzi tagad gadiem kā spilgtu piemēru faktam, ka Microsoft programmatūra smird minēs piemēru ar mūsu valsts muitu. Sak, muita dēļ viena vīrusa dotajā brīdī ir spiesta nefunkcionēt vai arī veikt reģistrāciju un visu pārējo kladītēs.
Es, savukārt, teikšu, ka tā ir tehniskās daļas vaina. Viņi, es atvainojos, sūkā. Man visā savā mūžā nav gadījies neviens vīruss manā datorā vai manā ziņā esošajā datortīklā. Maksimums — viens dators ir inficējies ar arhaisko metodi — diskete vai CD ar vīrusu. Pārējie no tā cietuši nav, lai arī ir bijuši arīdzan tārpi.
Vēl jo vairāk — ar nepacietību gaidu to brīdi, kad masveidā sāks rakstīt vīrusus linuxveidīgajiem. Un tas nebūt nav nekas crazy. Precedenti jau ir bijuši. Galu galā, pateicoties opensource (es nesaku, ka opensource ir slikti!), caurumi tiek atrasti daudz operatīvāk. Un, piebildīšu, te mums sāks pietrūkt centralizētas windows update sistēmas. Un, vēl nelikšos mierā, tie (caurumi) ir daudz nopietnāki par lielāko daļu Windows vidē esošajiem.
Un pilnīgi PD, vai tas ir Microsoft serveris, vai Suse darbstacija. Galvenais tomēr ir un paliek cilvēciskais faktors.
Un tiem, kuri uzskata, ka vīrusu uz unixiem nebūs, jau tagad oponierēšu — vīrusu skaits ir tieši proporcionāls operacionālās sistēmas popularitātei. Un, tiklīdz linux aizies, vīrusi atnāks.