Making the Case for PHP at Yahoo! Vecs, bet aizvien lasāms gabsis.
Liels, lielāks un PHP
19:51 @ 2004-10-28 = 21 blabla
PHP rūteris
19:19 @ 2004-10-28 = 15 blabla
m0n0wall is probably the first UNIX system that has its boot–time configuration done with PHP, rather than the usual shell scripts, and that has the entire system configuration stored in XML format.
Kā reizi viens brīvs kompis iraid. Jāpaprovē. Iespējams, ka ļ. labs mājas rūtera variants.
WAP un sesiju persistence
15:59 @ 2004-10-28 = 13 blabla
Atkal jau es stāstīšu par datorlietām :) Ir tāda lieta, ka nepieciešams katram WAP lapas lietotājam unikāls identifikators. Ja tas būtu parasts pārlūks, es ar lielāko prieku izmantotu PHP sesijas. Bet, WAP'ā rodas vairākas problēmas.
- Ļoti nedaudzas ierīces atbalsta cookies. Līdz ar to šis sesiju identifikatoru glabāšanas mehānisms neder.
- Tā kā daudzām ierīcēm maksimālais WML dokumenta izmērs ir ierobežots (nepilns pusotrs kilobaits), tad katrā linkā iestrādājot sesijas identifikatoru, diezgan spēcīgi palielinās WML dokumenta apjoms. Un paliek dikti maz vietas saturam.
Tad nolēmu darīt makten viltīgi. Pirmais — izmantojot glaunās priekšrocības, kuras iegūstam, izmantojot mod_rewrite iespējas, sesijas identifkators tiek padots, neizmantojot GET metodi.
Ja mums līdz šim hipotētiskā adrese ir bijusi /ad/rese/fails?sid=SESSION_ID
, tad tagad mums būs šāda: /SESSION_ID/ad/rese/fails
.
Un ko mēs iegūstam? To, ka, ja visi linki WAP lapā ir relatīvi, mums vispār dokumentos vairs nav jānorāda šis identifikators. Teiksim, links uz sākumlapu no /SESSION_ID/ad/rese/fails
tiek norādīts kā <a href="../../../"…
Vēl viena lieta. Ja mēs kā sesijas identifikatoru izmantojam teksta rindu, kura sastāv no visiem latīņu alfabeta burtiem un cipariem (a–b, 0–9), iegūstam iespēju šo identifikatora garumu samazināt līdz pat 5 simboliem. Iespējamo kombināciju skaits ir pietiekams (69 343 957), lai nesatrauktos par iespējamo brute force uzbrukumu. It īpaši, piesaistot šo identifikatoru lietotāja IP adresei.
P.S. Whitespace izmešana no WML dokumentiem ir absolūti nevajadzīga padarīšana, jo pārsūtāmo datu apjomu samazina minimāli. Vismaz ne tik daudz, lai sevišķi iespringtu šajā sakarā.
Kaķis, kurš mani gaida mājās
Pastaigājoties pa saviem audio archiviem, nolūkā atrast šīs dienas drillējamos gabalus, atcerējos, ka man kauč kur iraid šī dziesma. 1996. gada Odekolons. Ieva un nemaksātāji. Kaķis.
Vēl par PHP
Optimizācija un debugošana. Kādu laiku jau pastāvošs, bet laiku pa laikam atjaunots ne pārāk īss HOWTO.
Un vēl viena prezentācija par skeilablu PHP — Large Scale PHP. Tā kā tas ir Rasmus, tad no objektivitātes ne kapeikas, bet laiku pa laikam paspīd šis tas noderīgs un interesants.
Tātad tā. Kopīraita notice. Viss materiāls, kas atrodams šajā saitā nedrīkst tikt
izplatīts, kopēts, jebkādi citādi reproducēts vai izmantots
bez manas (laacz) rakstiskas atļaujas. šīs tiesības man laipni piedāvā Autortiesību Likums.
Jebkura informācija, kuru kāds labprātīgi publicē šajā saitā (piemēram, komentāri), pieder tās autoram. Taču, ievietojot infromāciju šajā saitā, tās autors sniedz saita īpašniekam tiesības to daļēji vai pilnā apjomā lietot, izplatīt, reproducēt, modificēt, adaptēt, publicēt, tulkot, publiski demonstrēt. Saita īpašnieks ir tiesīgs jebkuru komentāru jebkurā brīdī dzēst, vai modificēt.
© 1996 — 2025 laacz. Visas tiesības… nu jūs jau zināt, kur.
Spēcināts ar SPP (S Pivom Potjaņet) v2.0b (code name Marasmus)
Hostingu laipni piedāvā DEAC.