Atpakaļ uz pirmo lapu

laacz » 2005 » 2. februāris

DTD hacking

13:42 @ 2005-02-02 = 5 blabla  

Listapart jaunākajā numurā tiek stāstīts par to, kā izmantojot savu DTD vairāk vai mazāk korekti implementēt behavior leijeri — tehnoloģija un atbilstība standartiem.

Kamēr šī ir tiešām interesanta lasāmviela, fakts paliek fakts — ka tas ir vairāk vai mazāk caur dibenu. Faktiski, no XML skatu punkta šī pieeja ir tiešām laba. Intranetu vajadzībām (vai arī specifiskām web aplikācijām) šī pieeja varētu attaisnot sevi. Taču, jāatzīst, ka šāda piegājiena plaša pielietošana ikdienišķās lapās varētu radīt visnotaļ bēdīgas sekas, jo katrs, veidojot savu DTD, varētu redefinēt XHTML. Un pārlūki varētu nokļūt neapskaužamā situācijā. Teiksim, jautri būs, ja lielās kompānijas patentēs katra savu DTD :)

1 ns @ 15:01 (2005. gada 02. februāris)

stulbākais, ka papildus jau tā diezgan daudzajām konekcijām uz css, js failiem un daudzajām bildēm nāk vēl viena uz DTD failu. lai gan patiesībā nezinu, cik tas zvērs ir liels. es tos rakstus izlasīju, bet es domāju, ka diezvai šitais pasāciens aizies, jo otra lieta — vai tiešām ēzelītis šito saprot?

2 Verdi @ 15:07 (2005. gada 02. februāris)

Te viena aizraujoša lietiņa, uzreiz ar tevi asociējās.
http://www.tvnet.lv/auto/news/article.ph…

3 acid|burn @ 10:32 (2005. gada 03. februāris)

Verdi: mhh..:)

4 japets @ 10:47 (2005. gada 03. februāris)

Vispārīgi runājot par validēšanos: kāds man prieks no tā, ka mans xhtml dokuments validējas pēc paša sastādītas DTD shēmas? Vai šobrīd tam ir kāda lielāka nozīme par ķeksīti "man ir, es varu"?
Pašlaik lietoju savus tagu atribūtus, kur vajag un kādus vajag, īpaši neiespringstot, ko man teiks validators…

5 ulzha @ 18:35 (2005. gada 04. februāris)

japets, XML dokuments var arī nebūt "tavs" — gaužām vienkārša un liela nozīme!

Kā tu saucies:
Tava e-pasta adresīte:
(nevienam netiks rādīta, vai dota; pat pie komentāra ne)
Ko teiksi?
FYI
* Formatēšana: iekļaujot tekstu no abām pusēm iekā '//', tas iznāks kursīvā: //teksts// (teksts), bet treknu tekstu var dabūt ar '**' katrā pusē: **teksts** (teksts), savukārt pasvītrotu ar '__': __teksts__ (teksts).
* Enteri tiek automātiski pārtaisīti par enteriem. Jebkurš HTML (izņemot <BR.*>) tiek parādīts, kā ievadīts (ne HTML'iski)
* E-pastu var vadīt droši iekšā, ja ir bailes no spambotiem. Tas tiek aizsargāts no jamajiem.
* Jebkurš url'is (www.kaka.com, http://kaka.com/, …) tiek automātiski pārtaisīts par spiežamu prieku (www.kaka.com, http://kaka.com/, …)
* Ko nozīmē 'detransliterēšana'? Manuprāt sen jau ir laiks sākt rakstīt nevis translitā (aaboljiishi), bet gan normāliem letiņu burtiem (āboļīši). Tad nu tieši to arī dara attiecīgā poga - pārveido tekstu no translita uz parastu. Gadās kļūmītes, bet labāk šitā nekā nekā.
 

Valid CSS! Valid XHTML 1.0 Transitional! Valid RSS! Valid Atom!
Tātad tā. Kopīraita notice. Viss materiāls, kas atrodams šajā saitā nedrīkst tikt izplatīts, kopēts, jebkādi citādi reproducēts vai izmantots bez manas (laacz) rakstiskas atļaujas. šīs tiesības man laipni piedāvā Autortiesību Likums.
Jebkura informācija, kuru kāds labprātīgi publicē šajā saitā (piemēram, komentāri), pieder tās autoram. Taču, ievietojot infromāciju šajā saitā, tās autors sniedz saita īpašniekam tiesības to daļēji vai pilnā apjomā lietot, izplatīt, reproducēt, modificēt, adaptēt, publicēt, tulkot, publiski demonstrēt. Saita īpašnieks ir tiesīgs jebkuru komentāru jebkurā brīdī dzēst, vai modificēt.
© 1996 — 2026 laacz. Visas tiesības… nu jūs jau zināt, kur.
Spēcināts ar SPP (S Pivom Potjaņet) v2.0b (code name Marasmus)
Hostingu laipni piedāvā DEAC.

laacz blog activity

Top.LV

 

Lapa izlīdusi no servera dzīlēm 0.04370 sekundē(s)